OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2024r.

1. Msze św. o 7.00, 9.00 i 11.00

Przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu i  Dzień Sybiraka

Przyszła niedziela będzie w naszej diecezji dniem modlitw o trzeźwość.

Dzisiaj do skarbony w przedsionku wspieramy Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie   i Tarnowie.

Dzisiaj odpust w Ziempniowie. Suma odpustowa o godz. 11:00.

Za tydzień odpust ku czci św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
w Bazylice Mniejszej w Mielcu. Suma odpustowa o godz. 11:00

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie św. Korneliusza, pap i Cypriana, bpa, męcz.

W środę – święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży

W piątek – wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taeong, kapł. Pawła Chong Hasang  i Towarzyszy, męczenników

W sobotę – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3. W środę na godzinę 18.00 zapraszam na spotkanie Dzieci przygotowujących się  do Pierwszej Komunii Świętej i Spowiedzi oraz ich  Rodziców.

4. Również w środę na godzinę 19:00 zapraszam młodzież z Grupy Apostolskiej oraz młodych chcących włączyć się w duszpasterstwo młodzieży przy naszej Parafii.

5. W czwartek na godz. 17.00 zapraszam chłopców, którzy chcą zostać ministrantami na spotkanie. Szczególnie zapraszam chłopców z klasy czwartej po pierwszej Komunii św. Na godzinę 17:30 zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów do salki na górze.

6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla narzeczonych chcących odbyć   Kurs Przedmałżeński w naszej Parafii. Szczegóły na plakacie
w gablocie.

7. Dziękuję osobom które zadbały o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła  na sobotę 21 września proszę osoby z pod numeru: 466, 466A,468, 470, 474A.

8. Dziękuję paniom z Kola Gospodyń Wiejskich za piękne posprzątanie i wyplewienie  całego parkingu oraz wejścia na dziedziniec kościoła.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która jest na stojaku w przedsionku kościoła.

10. Nasza Pani Sołtys Antonina Płatek i Radny sołecki Grzegorz Cisło zapraszają Panie, na cykl bezpłatnych spotkań z zakresu samoobrony z elementami pierwszej pomocy, który odbędzie się w budynku OSP Trzcian (I piętro). Pierwsze spotkanie rozpocznie się 20 września o godzinie 19:00

11. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam w mądrym korzystaniu ze środków  społecznego przekazu. Niech w nowym tygodniu prowadzi nas wszystkich  Boże błogosławieństwo.

Wszyscy jesteśmy Kościołem - więc dbajmy o jego ciągły rozwój